شنبه ٣١ فروردين ١٣٩٨ - 
1 2
 
منو اصلی
صفحه اصلي > نمایش اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

سخنرانی دکتر زارع استاد پژوهشگاه بین المللی زلزله در مرکزبهداشت شمال تهران

به مناسبت روز ملی ایمنی در برابر زلزله دکتر مهدی زارع  استاد پژوهشگاه بین المللی زلزله در جمع مسئولین مرکز بهداشت شمال تهران  سخنرانی علمی ایراد نمودند.

با هماهنگی های بعمل آمده توسط واحد مدیریت خطر بلایا مرکز بهداشت شمال تهران روز دوشنبه 10/10/97 نشست علمی با موضوع فعال بودن آتش فشان دماوند و مخاطره آمیزبودن شهر تهران در برابر زلزله ، با حضور معاون بهداشتی مرکز،رئیس امور اداری،رؤسای مراکز خدمات جامع سلامت شهری و کارشناسان ستاد مرکز شمال و با سخنرانی دکتر زارع برگزار شد.

دکتر  زارع در این نشست علمی تاکید کردپدیده زلزله همواره بر شهر های کشور عزیزمان ایران تاخته و خسارات و زیان های بسیاری را به خانه ها و ساختمان های ما وارد آورده است. شهر های بزرگ و کوچک فراوانی از گذشته ی دور بر اثر زلزله از بین رفته و دوباره بازسازی شده اند. ایران کشوری زلزله خیز است و این پدیده در کشور ما به هیچ وجه تازگی ندارد و احتمال وقوع زلزله در هر شهر ایران و هر زمان به قوت احساس می شود..

از طرفی امروزه علم و مهندسی راهکار های مختلفی برای بررسی ریسک و خطر زلزله و مقابله با خسارات جانی و مالی آن در اختیار ما قرار می دهند. کشور ایران خود از پیشگامان علم زلزله است و بیش از 60 سال در زمینه لرزه نگاری سابقه دارد. آیین نامه زلزه ایران نیز از سال 1340 به کوشش مهندس علی اکبر معین فرتهیه و تدوین شد. همچنین ایران مفتخر به تاسیس پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله در سال 1368 است.

 

 


١٢:٣٩ - چهارشنبه ١٩ دی ١٣٩٧    /    عدد : ٧٢٧٧٥    /    تعداد نمایش : ٦٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی - مرکز بهداشت شمال تهران
آدرس : تهران - خیابان شریعتی - نرسیده به پل سیدخندان - کوچه اشراقی - پلاک 2/16
تلفن : 88511361 - 021
پست الکترونیک : shc_sbmu@sbmu.ac.ir
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.