يکشنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٨ - 
1 2
 
منو اصلی
صفحه اصلي > پزشک خانواده 
 
 

پزشک خانواده


در برنامه پزشک خانواده کلیه ویزیت های پزشکی انجام شده و هزینه دارو کاملا رایگان بوده و

کوچکترین هزینه ای برای شما ندارد


در این برنامه با توجه به شناختی که نسبت به پزشکان عمومی منطقه خود دارید یکی از پزشکان عمومی را به عنوان پزشک خانواده خود انتخاب خواهید نمود .جهت شرکت در این برنامه شما می بایست همراه با سایر اعضاء خانواده خود و در دست داشتن کارت ملی و دفترچه بیمه به پزشک خانواده انتخابی خود مراجعه کنید .

پزشک خانواده پس از انجام معاینات اولیه بریا شما پرونده سلامت تشکیل می دهد و کلیه اطلاعات پزشکی شما در این پرونده ثبت می شود ، این امر یکی از فواید مهم این برنامه محسوب می شود .

در برنامه پزشک خانواده هر پزشک تعدادی خانواده را تحت پوشش خود قرار می دهد و با تشکیل بانک اطلاعاتی حاوی وضعیت جسمانی و روحی مراجعه کنندگان مشکلات آنها را پیگیری و با توجه به یافته های موجود در صورت لزوم آنها را به پزشک متخصص ارجاع می دهد .

  •       برخی از مزایای برنامه پزشک خانواده :

·         پزشک خانواده با داشتن پرونده سلامت هر فرد اطلاعات کاملی از وضعیت سلامت فرد و خانواده اش دارد .

·         برنامه های پیشگیری از فشار خون و دیابت و مراقبت از مادر و نوزاد و ... گروههای سنی مختلف را تحت پوشش قرار می دهد و عوامل خطر در آنان تشخیص و مراقبت های لازم انجام شده تا فرد وارد فاز بیماری نشود .

·         در این برنامه ، پزشک متخصص نتیجه معاینات خود را جهت اطلاع پزشک خانواده در اختیار وی قرار می دهد .

·         پزشک خانواده علاوه بر این که طبیب است و طبابت می کند ، عضو آگاه ، دلسوز و کاربلد هر خانواده هم هست .

·         پزشک خانواده محل کار و نوع کار بیمار را هم می داند و می شناسد . این موارد همه در پرونده های بیمار وجود دارد و تشخیص را دقیق تر می کند .

·         برنامه پزشک خانواده در تمامی مراکز تحت پوشش مرکز بهداشت شمال تهران (شامل مناطق 3 ، 4 ،7 و 8 شهرداری ) در مرحله ثبت اطلاعات خانوارها و سرشماری در حال اجرا می باشد .برخی  پرسنل این مراکز نیز با همراه داشتن کارت شناسایی جهت سرشماری با حضور به درب منازل مناطق تابعه جهت انجام مرحله اول این طرح ، خانواده ها را در انجام این امر یاری می نمایند .

·         همچنین پزشکان محترم می توانند جهت شرکت در این برنامه با مراجعه به سایت www.sbmu.ac.ir  ثبت نام و یا با حضور به نزدیک ترین مرکز بهداشتی درمانی مطب خود جهت شرکت در این طرح ثبت نام و اطلاعات مورد نیاز را کسب کنند .

 

 

 

 

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی - مرکز بهداشت شمال تهران
آدرس : تهران - خیابان شریعتی - نرسیده به پل سیدخندان - کوچه اشراقی - پلاک 2/16
تلفن : 88511361 - 021
پست الکترونیک : shc_sbmu@sbmu.ac.ir
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.