سه شنبه ٣٠ مهر ١٣٩٨ - 
1 2
 
منو اصلی
صفحه اصلي > واحدهاي ستادي > واحد آموزش بهداشت 
 
 

 

واحد آموزش بهداشت:

سلامتی از طرف سازمان بهداشت جهانی به عنوان رفاه کامل جسمی روانی و اجتماعی و نه فقط رهایی از بیماری یا علیلی تعریف شده است . در این تعریف دستیابی به زندگی سالم و بهره مند شدن از سلامتی را از طریق دوری از بیماریها معرفی می نماید .
در زندگی روزمره انسان به بسیاری از امور بطور دانسته یا نادانسته دست میزند که او را مستعد بیماری مینماید و در برخی از اوقات نیز این بیماریها از طریق رعایت نکردن کامل رفتارهای بهداشتی شیوع پیدا می کند. آموزش مناسب برای ایجاد اینگونه رفتارهای بهداشتی همان آموزش بهداشت است در واقع آموزش بهداشت هنر و علم جلب مردم برای یادگیری رفتار مطلوب بهداشتی جهت ایجاد و حفظ سلامتی می باشد بنابراین آموزش بهداشت یکی از عناصر اصلی ارتقاء بهداشت و سلامت می باشد .
امروزه طول عمر با كيفيت زندگي مردم ، علي رغم پيشرفت هايي كه در كنترل بيماريهاي واگيردار و عفوني ده سال گذشته حاصل شده است مجدداً رو به كاهش نهاده است. علت اين كاهش در افزايش ابتلا به بيماريهــــاي مزمن و غيرواگير نظير سكته هاي قلبي و مغزي و ديابت است. عوامل خطر متعددي شانس ابتلاي به اين بيماريها را افزايش ميدهند و اصلاح شيوه هاي زندگي مرتبط با اين عوامل خطر بيش از هر روش ديگري در پيشگيري از بيماري و مرگ زودرس موثر شناخته شده اند.
وظیفه واحد ارتباطات و آموزش سلامت مرکز بهداشت شمال تهران هماهنگ سازی فعاليت های آموزشی برای توانمند سازی مردم در جهت تأمين ، حفظ و ارتقای سلامت فردی و خانوادگی در منطقه تحت پوشش می باشد .
اهم فعاليت های واحد ارتباطات و آموزش سلامت به 3 بخش تقسيم می گرد

 

 

       

 

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی - مرکز بهداشت شمال تهران
آدرس : تهران - خیابان شریعتی - نرسیده به پل سیدخندان - کوچه اشراقی - پلاک 2/16
تلفن : 88511361 - 021
پست الکترونیک : shc_sbmu@sbmu.ac.ir
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.